Bosbaden in het Drents-Friese Wold

Kom tot rust in het Wold
Wandel op zondag 6 september met gecertificeerd Bosbadgids Femke Banga een Shinrin-Yoku wandeling in het Drents-Friese Wold. Ervaar de rust en helende kracht van het bos tijdens deze wandeling, ook wel bosbad genoemd. Laat je meevoeren door de stilte, vertraag je tempo en gebruik al je zintuigen om de natuur bewust te ervaren.

Laat de hectiek van alledag even achter je.
Ontspannen en opladen in het bos. Tijdens een Shinrin-Yoku wandeling, oftewel bosbad, neemt een gids je mee op een rustgevende tocht door de natuur. Door bewust te vertragen en in stilte met al je zintuigen de natuur te ervaren, verminder je stress en verhoog je je welzijn. We sluiten het bosbad af met een theeceremonie.

Wijsheid uit Japan
In Japan weet men het al langer: de weg naar een gezonder, productiever en gelukkiger leven leidt door het bos. Volgens het Japanse principe Shinrin-Yoku (bosbaden) heeft de natuur niet alleen het vermogen haar bezoekers te verwonderen en te laten ontspannen, maar vergroot zij ook hun fysieke, mentale en emotionele welzijn.

Bij deze excursie gaat het niet zozeer om het wandelen zelf, maar meer over de relatie tussen de natuur, ons lichaam, onze geest en onze ziel. Tijdens deze 1,5 uur durende wandeling staan we regelmatig stil voor een eenvoudige oefening, waarbij je leert om de omgeving bewuster waar te nemen. Ervaar hoe je via de natuur weer in verbinding kunt komen met jezelf.
Tip: Zorg ervoor dat je warm genoeg bent aangekleed om een tijdje stil te kunnen zitten het bos.

Kijk voor meer informatie, ticketverkoop en prijzen op de website van Staatsbosbeheer.

Beleving Bosbadderen