Zaterdag 24 mei is een belangrijke dag voor Makkinga: het dorp viert deze dag drie keer een jubileum! Korenmolen De Weyert staat 100 jaar in Makkinga, Stichting Korenmolen De Weyert bestaat 40 jaar en Stichting Museum Oold Ark bestaat 30 jaar. Groot feest dus!
Van 9.30 tot 16.30 uur is iedereen welkom bij de festiviteiten die in de molen en museum en vooral op het terrein voor de molen plaatsvinden. Burgemeester Jack Werkman en wethouder Jan van Weperen openen de jubileumdag om 10.00 uur. Verder zijn er nog de volgende festiviteiten:
- Bij voldoende wind draait de feestelijke molen.
- Het museum, de molen en de winkel zijn open voor publiek.
- Heel Makkinga bakt: wedstrijd voor thuisbakkers.
- Het museum komt naar buiten; de school van vroeger, ouderwets wassen, gereedschap raden, touwslaan, spinnen, breien, balgooien, schminken, steltlopen en hoepelen. Deze activiteiten worden op het plein voor de molen getoond.
- De gastvrouwen trakteren op koffie/ thee met wat lekkers, dit is gratis voor alle vrijwilligers en alle gasten.
- Er zijn drie optredens met livemuziek door Martijn en Adriënne.
- In de spil hangt een overzicht van 30 jaar Oold Ark.
- Er worden pannenkoeken gebakken door de dames van de molen.
- De bakker van Olm en Es worden gevraagd om te komen.
- Schoolproject met basisschool “De Stelling”: kunstwerken van de kinderen worden tentoongesteld.
- De Muziek Federatie Ooststellingwerf komt om ca. 15.00 uur spelen op het plein.